Zurna Sohbet

Temmuz 2, 2022 by Yorum yapılmamış

Chat, Türkçesiyle “Dostça” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca olgun aktarımı yürekin değil, aynı zamanda meze yürekin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir takma ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız değme biriyle binalabildiği gibi başkaca tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri marifetiyle binalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak veya apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş ika etmek yürekin yalnızca nickname (takma insan) geçirmek kifayetli olurken bazılarındaysa sohbete başlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek açıklık çehreünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve sahnelü, ünlü ve sahnelü gibi tercihe bağlamlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaca müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı anlık mesajlaşma nominalmıdır. Bir diğer pop chat yetişek olan ve internetin söylence nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir