Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022 by Yorum yapılmamış

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Düzenleme düzlükında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde marka tesisu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar yetişek bölümünde karı olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yetişkin ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası canlı çdüzenışmalar yürüten KALKO, birgani futbol, sepet topu köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Makroçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların huzurı sıra Türkiye’nin en yetişkin özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda yan almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı muvaffakiyetlı girişimlerden dolayı birgani cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene birgani öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir