Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Haziran 3, 2022 by Yorum yapılmamış

Ancak hesabınıza geceli gündüzlü giriş fail ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme eden yakınlarımızdan arama sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas genellikle kullanıcı adınızı değçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız yürekin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde alan kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemeçi arttırmak yürekin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat genellikle Instagram bağlanaksı istediği yürekin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çgörmek yürekin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun yürekin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Son Cebinır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen eşhas yürekin ne efsus ki çok lüks yol bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok lüks destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye gerçekte sair kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değçalışmatirin ve yalnız arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz değçalışmatiğinde yahut kullanıcı adınız değçalışmatiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değçalışmatirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değçalışmatiren sen değilsen, hesabını güvene al” ya da bazen “değçalışmaikliği mazi al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat genellikle saldırganlar elektronik posta adresini değçalışmatirdiği yürekin sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir