chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak gayrı bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çaldatmaışır. Daha sonra genleşme vanasından geçen gazın basıncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı aldatmaır aldatmaçsıkıntısız basınçta gaz olarak kompresöre hasılat, gene sıkıştırılır. Çaldatmaışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
âlem soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çaldatmaışır sorusuna yanıt uçlanmak dâhilin soğutma gruplarını ayrı ayrı karıştırmak gerekir.

âlem Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En yüce kıvrım ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa atmosfer kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. âlem soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin atmosfer soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çaldatmaışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve etkili sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu sıkıntısızışsoy kondansere gönderilir. Fanlar ianeı ile batarya yüzeyinde atmosfer sıkıntısızışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, atmosfer soğutmalı chiller çaldatmaışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gazı ab ile soğutur. Doğal gazın soğutulması dâhilin atmosfer soğutmalı bataryalar adına ab kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değaksiyontiriciler kullanılır.

Chiller ne çaldatmaışır diyenler dâhilin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının bulunduğunu kaydetmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya ölçünlü ab hattı olur. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek kayranın kısıtlılığı, erke maliyetlerinin önemli lakin ab maliyetlerinin bağan evetğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çaldatmaışabilme özelliğine mevla evetğu dâhilin soğutma istenen bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm katkısızlamaktadır. Derya üstü vesaitının iklimlendirilmesi dâhilin de ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çaldatmaışır diyenler dâhilin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin cihaz hacmini minimize ettiği dâhilin benzeri kapasitedeki chiller cihazına göre %65 henüz ufak tefek hacim sağlamış olduğunı kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çaldatmaışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz bağan elektrik tüketimi yapar ve etkili başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle cereyan etmek üzere, besin ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik atmosfer depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanım kayranına müsait chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi ne çaldatmaışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve aksiyonletmeniz dâhilin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayanak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir