Burç Yorumları Nasıl Yapılır?

Mayıs 7, 2023 by Yorum yapılmamış

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök kubbe cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın yaşamlarına taraf veren bir meyanç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında bünyelır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri kabil kişisel detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında namuslu adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve suret gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak nokta kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Bugün da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine balaban ilgi göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi açmak, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, esenlik astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin sundurmaındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en esas görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve adına için hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin muhakkak bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan ziyade bilgi sahibi edinmek istiyorsanız, birhayli terimle alınlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına için belirlenir ve birhayli kişiye için kişilik ve gelecekteki olaylar için bilgi verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Alelumum 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur derunin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kabil yaşfakat şekline kalıntı paha.

Burç yorumlaması için çok ziyade bilgi sahibi edinmek derunin, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

ıstılah Fehvaı
Veladet haritası Bir kişinin veladet takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilgi verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin sundurmaındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir başka gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin sundurmaındaki etkilere kalıntı edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmeslekimlere kalıntı edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, namuslu bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, gelecek tahmini ve elan katı çok bap için bilgi ita dair epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir